SPOR KENDİNE ZAMAN AYIRMANI SAĞLAR

 

Spor yapmak kendimize zaman yaratmak için en etkili aktivitelerin başında gelmektedir. Spor faaliyetlerini bir yaşam tarzı haline getirmek yaşamımızı aktif hale getirmemizi sağlayacaktır. Günlük hayatımızda yürüyüş yapmak, koşu yapmak, bisiklete binmek, asansörü kullanmak yerine merdivenleri yürüyerek inip çıkmak kendimize yapacağımız en büyük iyiliklerdendir. Fiziksel olarak aktif bir yaşam tarzını benimsemek, evde, okulda, işte, seyahat ederken bile yapılabilecek birtakım aktiviteler ile fiziksel etkinlikleri yaşamın tüm alanlarına yayarak günlük hareket miktarını artırmak psikolojimizi ve iyilik halimizi oldukça olumlu yönde etkileyecektir. Bunun yanında bir spor merkezine kayıt olmak ve haftanın belirlenen günlerinde fitness, yüzme, aerobik gibi spor faaliyetlerinde bulunmak da oldukça faydalı olacaktır. Sabah erken saaatlerde yapılan spor yağ yakımını hızlandırdığı gibi gününüzü daha zinde ve etkin geçirmenize katkıda bulunacaktır. Bu sayede işinizde, okulunuzda ve sosyal hayatınızda sevdiklerinizle daha kaliteli zaman geçirmeniz mümkün olacaktır.

Düzenli olarak bir spor dalı ile ilgilenen öğrencilerin zaman yönetimi açısından akademik başarıya etkisi de bilinen bir gerçektir. Zaman yönetimi, amaçlara ulaşmak, yapılan işleri denetlemek, kişinin kendi motivasyonunu yükseltmek açısından önemli görülen bir kişisel performansı geliştirme tekniğidir. Kısacası spor yapmak zaman kaybı değil zaman kazanmaktır.

Hayatımızda kendimize zaman ayırmak, psikolojik ve fiziksel sağlığımızı korumak için sporu bir yaşam felsefesi haline getirmeliyiz. Siz de kendinize zaman yaratmak adına spor yapmak istiyorsanız Vamos Sports ile spor alışkanlığı edinebilirsiniz. Bunun yanında psikolojik sağlığınızda ve zaman yönetiminizde daha verimli hale gelmek istiyorsanız Düşün Psikoloji’den psikolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için;

vamooos.com
dusunpsikoloji.com