GÖBEK ERİTME HAREKETLERİ & GÖBEK ERİTME EGZERSİZLERİ

Göbek çevresinde biriken yağlar, birçok insan için hem sağlık açısından hem de fiziksel açıdan sorun teşkil eder. Göbek yağlanması sonucunda, kilo probleminin yanı sıra hipertansiyon, diyabet, kalp ve damar hastalıkları ile karşı karşıya kalma ihtimali de artar.

Göbek yağlanması ile ilgili yazılan makaleler ve yapılan bilimsel çalışmalar incelendiğinde, yağlanmanın obeziteye, hatta ani kalp krizlerine neden olduğu görülmektedir. Bu nedenle göbek yağlanmasına yönelik tedbir alınması oldukça önemlidir.

Yazımıza başlamadan önce belirtmemiz gerekir ki, bölgesel zayıflama diye bir şey söz konusu değildir. Egzersiz yapmak kendiniz için yapabileceğiniz en iyi aktivitedir ama dorğu beslenme olmadan da sağlıklı bir şekilde kilo verilemez.

Unutmayınız, mekik çekmek göbek eritmez!

Göbek Eritme Yolları Nelerdir?

Göbek eritmenin en önemli püf noktası sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Beslenmenizi düzenli bir şekilde koordine ettiğiniz takdirde arzu ettiğiniz kiloya ulaşmanız daha kolay olacaktır. Ancak beslenmenin yanında destekleyici basit egzersizler yapmanızı da tavsiye ediyoruz. Bu kapsamda HITT egzersizleri, kısa sürede formunuza kavuşmanızı sağlar. Ayrıca HITT antrenmanlarından önce 3-5 dakika kadar koşmanızı, zıplamanızı veya ip atlamanızı da öneriyoruz. Kilo vermenize ve vücudunuzu kondisyona sokmanıza katkı sağlayabilecek bazı HITT egzersizlerini şu şekilde ele alabiliriz:

Ağırlık Yükseltme

Her iki elinizle birer tane dambıl tuttuktan sonra bir ayağınızı yükseltinin üzerinde değiştirin. Hareketin üstünde ayağınızı değiştirerek öteki ayağınızla zemine inin. Ardından aynı hareketi diğer tarafınız için tekrarlayın.

Çene Yukarı

Ellerinizi omuz genişliğinde açık tutun ve bir şınav barını alttan tutarak kavrayın. Dizlerinizi 90 derece büktükten sonra çeneniz barı geçinceye dek sırada yavaşça gezerken, başlangıç pozisyonuna dönerek hareketi tekrardan keşfedin.

Russian Twist with Medicine Ball

Dizlerinizi 90 derece bükerek zemin üstüne uzanın. Kollarınız aracılığıyla uzatarak sağlık toplarından birini tam önünüze koyun. Ardından gövdenizi hem sağa hem de sola döndürün.

Dumbell ile Yanal Kaldırma

Sırtınızı dik pozisyona getirerek harekete ileri doğru devam edin. Dizinizin alt seviyesinde olacak şekilde önünüzde iki adet dambıl bulundurun. Sonrasında dambılları omuzlarınıza paralel görünüme getirene dek yavaşça gezdirin. Bu işlemleri yaparken sırtınızın dik ve başınızın da aşağıya dönük olmasına dikkat edin. Başlangıca dönün ve hareketi tekrarlayın.

Tuck Jump

Squat pozisyonu ile egzersize başlayın. Göğüs kısmınızı dik konuma getirip, dizlerinizi de ayak parmaklarınızın gerisinde tutun. Mümkün olduğunca yukarı zıplayıp, dizlerinizi de göğsünüze doğru çekin. Ayak parmaklarınızın başlangıç kısmıyla zemine dokunduktan sonra topuklarınızı yere indirin. Hareketi hızlıca uygulayın ve zıplamalar arasında hiçbir şekilde ara vermeyin.

Göbek Eritme Hareketleri – Yağ Yakıcı Zayıflama Egzersizleri

Yukarıda belirtilen hareketlerin tamamı, aynı zamanda metabolizma hızlandırıcı bir etkiye de sahiptir. Tabii istikrarlı şekilde çalışmak çok önemlidir. Egzersizlere başladıktan hemen sonra sonuç alacağınızı düşünmek, hayali bir yaklaşım olur. Fakat istikrarlı şekilde en az bir ay çalıştığınızda, göbek yağlarınızdan yavaş yavaş kurtulduğunuzu görebilirsiniz.

Alt Göbek Eritme

Özellikle kadınlarda doğum sonrası alt göbek problemi oluşur. Söz konusu durum, kilo problemini ortaya çıkardığı gibi fiziksel anlamda da hoş bir durum değildir. Bu nedenle kadınlar, kısa sürede sonuç alacakları çözüm önerileri ile bu sorunun üstesinden gelmek isteyebilirler. Ancak profesyonel bir eğitmenden ve diyetisyenden yardım almak her zaman gereklidir. Yukarıda sayılan egzersiz hareketleri, alt göbek probleminin yok edilmesi için de etkili bir çözüm ve iyi bir başlangıçtır.

Göbek Eritme Diyeti ile Daha Hızlı Sonuca Ulaşın

Göbek eritme diyetleri ile kısa sürede etkili sonuçlar elde etmek mümkündür. Aşağıdaki örnek diyet, bu kapsamda fayda sağlayabileceği gibi diyetisyen ile görüşerek daha etkili sonuçlar alabileceğiniz, size özel bir program da edinebilirsiniz.

  • Güne yulaf ezmesi ile başlamaya özen gösterin. Söz konusu besini kahvaltınızın vazgeçilmezi olarak belirleyin.
  • Siyah pirinç tüketmeye gayret edin.
  • Salatalarınızda elma sirkesi tercih edin ve elma sirkesini günlük olarak tüketmeye özen gösterin.
  • Sık sık ananas tüketin.
  • Evde egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirin.
  • Sebzeleri çiğ olarak tüketin.
  • Normal çay yerine yeşil çay için.
  • Bol bol su tüketin.

Siz de yaşınıza, boyunuza ve hayat tarzınıza uygun şekilde akademi mezunu eğitmenler tarafından hazırlanan egzersiz ve beslenme programları için hemen bizimle iletişime geçin! Nerede olduğunuz hiç fark etmez!

Mail: online@vamooos.com

Tel: 0312 287 7755

Instagram: @vamossports