DİNÇ HİSSETMEK İÇİN SPOR ŞART!

 

Hareketsiz bir yaşam halsiz hissetmeyi tetikleyerek düşünce gücünüzü ve kabiliyetlerinizi azaltır. Gün içerisinde hareket etmek ise metabolizmanızı hızlandırarak kalbinizin ve kan akışınızın hızlanmasını sağlar.

Gün içinde oturarak çalışıyor ve uzun süre hareketsiz kalıyorsanız, sandalyeden kalkıp biraz esnemek bile farklı hissetmenizi sağlayacaktır. Şöyle ki, uzmanlar tarafından yapılan birçok araştırma, egzersizin vücudu ve zihni uyardığını kanıtlamaktadır.

Düzenli yapılan egzersiz ise kasların daha fazla çalışmasını, enerji üretmesini ve dinç kalmasını sağlar. Bu sayede vücudunuz doğru bir şekilde çalışmayı sürdürür ve kendinizi daha dinç, daha verimli ve daha enerjik hissedersiniz. Çünkü egzersiz yapmak aynı zamanda vücudunuza giren oksijeni de artırır ve bu sayede kan dolaşımınızı hızlandırarak oksijenin tüm vücudunuza hızlı bir şekilde yayılmasını sağlar.

Eğer siz de kendinizi daha dinç ve daha zinde hissetmek istiyorsanız, hareketsiz yaşamı bırakıp hemen harekete başlayın! İnanın; kısa bir süre içinde farkı kendiniz göreceksiniz!