BOY UZATMA EGZERSİZLERİ & BOY UZATMA YÖNTEMLERİ

Boyunuzun kısa olduğunu ya da yetersiz geldiğini mi düşünüyorsunuz? Peki doğru egzersizler yaparak boyunuzu uzatabileceğinizi biliyor musunuz? Belli bir yaşa kadar tabii ki. J Haydi gelin, “Boy uzatma yolları nelerdir?” ve “Hangi egzersizler yapılarak boyu uzatmak mümkündür?” gibi sorulara birlikte yanıt verelim.

Spor, fiziksel gelişime doğrudan etki eden aktivitelerin başında gelmektedir. Fakat düzenli olarak hareket etmenin kilo vermek ve sıkı bir vücuda sahip olmak dışında en önemli faydası da boy uzatma konusundaki etkisidir. Boy uzatma yöntemleri, düzensiz gerçekleştirildiğinde pek bir fayda sağlamayacaktır. Bu nedenle devamlılığı sağlayabilmek adına kendiniz için en uygun olan boy uzatma yöntemini bulmanız, başarıya ulaşmanıza da doğrudan etki sağlar.

Çoğunlukla esnemenin ağırlıklı olduğu boy uzatma egzersizleri, kasların zaman içerisinde açılmasını sağlar. Böylelikle açılan kaslarınız, boyunuzun uzamasına da yardımcı olur. Her konuda olduğu gibi boy uzatmak için de yalnızca egzersiz yapmak yetmez. Doğru hareketleri düzenli bir şekilde yaparken, beslenmenizi de buna göre ayarlamanız, boyunuzun uzamasına yardımcı olacaktır. Peki boy uzatma egzersizleri nelerdir? Hangi hareketleri yaparak boyu uzatabilmek mümkün olabilir? İşte sıkça sorulan bu soruların detaylı cevapları!

Boy Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Eğer boyunuzun daha uzun olmasını istiyorsanız, bunun için yalnızca boy uzatma egzersizleri yapmanın yeterli gelmeyeceğini bilmelisiniz. Egzersizleri daha verimli hale getirebilmek adına yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Boy uzatmak için en önemli etkenlerin başında düzenli bir uyku gelir. Çünkü insan bedeni, düzenli bir uyku ile yeterli ölçüde dinlenme seviyesine ulaşmış olur. Böylelikle dinlenen vücut, egzersiz verimliliğinizin artmasına da yardımcı olacaktır.
 • Boy uzatmaya faydalı olacak diğer bir konu ise beslenmedir. Sporcu diyeti uygulayarak, hem yaşam kalitenizi hem de kaslarınızın uzama seviyesini olumlu etkilemeniz mümkündür.
 • Egzersiz öncesinde ısınma hareketleri yapmak da kasların spora hazırlanması ve boy uzatma egzersizlerinin daha etkili olmasını sağlar. Bu nedenle her egzersiz öncesinde mutlaka ısınma hareketi yapmanız oldukça önemlidir.
 • Isınma hareketleri kadar etkili olan diğer bir şey de, egzersizden sonra soğuma hareketleri yapmak olacaktır. Bu sayede vücudunuzu yeterli düzeyde rahatlatabilir ve kas ağrılarınının önüne geçebilirsiniz.
 • Son olarak hem vücudunuzu hem de sağlığınızı olumsuz etkileyecek alışkanlık ve davranışlara son vererek, egzersizlerin daha verimli geçmesini sağlayabileceğinizi unutmayın!

Boy Uzatma Hareketleri

Düzenli olarak spor yapmanın dışında, doğru hareketleri uygulamak da boy uzatma sürecinde büyük bir önem taşır. Peki boyun uzamasını sağlayacak hareketler nelerdir? İşte en etkili boy uzatma hareketleri!

Köprü Egzersizi

 1. Mata sırt üstü yatın ve bacaklarınızı kalçanızın genişliğinde açarak kollarınızı iki yanınıza yerleştirin.
 2. Dizlerinizi kırarak, ayaklarınızla mata basın ve gövdenizle beraber kalçanızı yapabildiğiniz kadar havaya kaldırarak 15 saniye esneyin.

Bara Asılma Egzersizi

 1. Barfiks aleti kullanarak ellerinizi omzunuzun genişliğinde açın ve tutunun.
 2. Vücudunuzun büyük yükünü kollarınıza verin ve bara olabildiğince asılın.

İp Atlama Egzersizi

 1. Antrenman ipi veya normal kalınlıkta bir ip kullanın.
 2. Ayaklarınızı kalçanızın genişliğinde açın ve düz bir şekilde ip atlayın.

Cobra Egzersizi

 1. Mata yüz üstü uzandıktan sonra, bacaklarınızı kalça hizasına getirin ve ayak parmak uçlarınızı geriye doğru gerdirmeye çalışın.
 2. Bütün bedeninizi ileri uzatarak bunu düz ve gergin olacak şekilde yapın.
 3. Ellerinizi yere bastırın ve üst gövdenizi kaldırabildiğiniz kadar kaldırın.

Yüzme Egzersizi

 1. Her gün düzenli bir şekilde havuz veya denizde yüzün. Çünkü yüzme özellikle de kasların açılmasına ve boyun uzamasına doğrudan etkilidir.

Egzersiz yaparak boy uzatmak, disiplin ve zaman ister. Bu nedenle de bir an önce boyunuzun uzaması için vücudunuzu zorlamaktan kaçının! Unutmayın, düzenli olarak egzersiz yapabilmeniz için vücudunuzu zorlamayan hareketleri seçmeniz gerekir.

Siz de yaşınıza, boyunuza ve hayat tarzınıza uygun şekilde akademi mezunu eğitmenler tarafından hazırlanan egzersiz ve beslenme programları için hemen bizimle iletişime geçin! Nerede olduğunuz hiç fark etmez!

Detaylı bilgi için;

vamooos.com