Hiit Kardiyo ve Zumba Fitness ile Hiit Workout Strong Nation | Vamos
Sizi Arayalım!

Strong Nation

Anasayfa » Grup Egzersizleri » Strong Nation
Strong Nation

STRONG NATION GRUP EGZERSİZLERİ

Sporu yaşamınızda alışkanlık haline getirmenizi hedefleyen Vamos, kurulduğu 2012’den beri her sene geliştirdiği eğitim programlarıyla Ankara’da sadece spor için tasarlanmış ender sayıdaki tesislerdendir. Son zamanlarda güçlü olmayı ve hareketli yaşamı benimsemiş kullanıcıların tercih ettiği egzersizlerin başında ‘Strong Nation’ gelir. Geçen yıl zumba fitness, yeni bir spor türü çıkarır: Strong Nation. Spor ve dans severlerin hayatına çok hızlı giriş yapar. Vamos, üyeleri için müzikle senkronize yapılan ve tüm vücudu çalıştıran Strong Nation grup egzersizleri de düzenler. Vamos tesisini veya herkesin ihtiyaçlarına ve zamanına uyabilecek şekilde dizayn edilmiş üyelik programlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Zumba Fitness ve Strong by Zumba Egzersizi Nedir?

Strong Nation ya da diğer adıyla ‘strong by zumba’ diye anılır. Adında bir dansın ismi geçmesine rağmen kesinlikle bir dans dersi değildir. Zumba dansı, latin vuruşları, kalça hareketleri ve yüksek enerjili atmosferiyle tanınır. Ancak STRONG by Zumba, buna hiç benzemez. Zumba Grup Egzersizleri seven kullanıcılar strong nation grup egzersizlerini de deneyimleyebilir. Strong nation, her bir harekete uyacak şekilde tasarlanmış orijinal müziğiyle senkronize edilmiş kas kondisyonlama, kardiyo ve plyometrik egzersiz hareketlerini içerir. Vamos’ta, strong nation grup egzersizleri 60 dakika sürer. Üyeler, hiit kardiyo benzeri bir antrenmanda kendi vücut ağırlığını kullanır. Bir saatlik ders, burpe, shuffle, kick, punch, push-up ve her türlü core-sculpting hareketlerine kadar her şeyi içerir.

Plyometric Egzersiz Nedir?

Plyometrics, (kısaca plyo) eskiden “atlama eğitimi” olarak anılırdı. Kas gücü oluşturmak için farklı yoğun hareketlerin hızını ve gücünü kullanan bir egzersiz türüdür. Zıplama, fırlatma, koşma, ve tekme gibi farklı egzersiz türlerini içerir. Bunlar kasların gücünü arttırmak için kısa aralıklarla maksimum kuvvet uygulanan egzersizlerdir. Profesyonel sporcular genellikle antrenmanlarının bir parçası olarak plyometri kullanırlar, ancak bu antrenmanı herkes yapabilir. Formdaysanız ve daha fazla terlemek ve antrenmanınızı hızlandırmak istiyorsanız, plyometrics antrenmanla zorlanmanın keyfini çıkarabilir, hızla daha da güçlenebilirsiniz. Yeni başlıyorsanız, güvenli bir şekilde nasıl atlayacağınızı ve yere ineceğinizi gösterebilecek bir eğitmenle çalışabilirsiniz. Vamos eğitmenleri her zaman sizi gözlemler ve sağlığınızı korur.

Plyometric Egzersizin Faydaları

Plyometric egzersiz, genel olarak kendi vücut ağırlığınızı ve gücünüzü kullanarak yapılır. Esneme-kısaltma döngüsü olarak bilinen egzersiz sürecinde, eş merkezli kasılmaları (kasları kısaltma) eksantrik kasılmalar (kasları germe) izler. Bu, çevikliği ve dengeyi geliştirirken kasları güçlendirmede mükemmel sonuçlar yaratır. Bu birleşik faydalar, kaslarınızın daha hızlı ve verimli çalışmasını sağlar. Kaslarınızı hızla esneterek daha verimli hareket etmenize mümkün kılar. Tüm vücudu çalıştıran bu egzersiz, pek çok farklı kası aynı anda devreye sokarak vücudu şekillendirmeye yardımcı olur. Kalori yakar, hızlı kilo vermenize olanak tanır. Kardiyovasküler sağlığı iyileştirir. Ayrıca dayanıklılığınızı artırır ve metabolizmanızı güçlendirir. Plyometrik egzersizlerini Vamos sayfamızdan inceleyebilir ve tesisimizde spor uzmanlarımızla birlikte antrenmanınızı yapabilirsiniz.

HIIT (Yüksek Yoğunluklu Antrenman) ve Özellikleri

HIIT, yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman anlamına gelir. Bu egzersiz programında kalp atışınızı maksimum seviyeye çıkaracak hareketler yapılır ve sonra dinlenme aşamasına geçilir ve bu sürekli tekrar edilir. Egzersizlerde hiit cardio ve kuvvet antrenmanı birleştirilir. Hiit workout için belirli bir süre formülü yoktur. Yoğun hareketler 30 saniye ile üç dakika arasında değişen çalışma sürelerinde yapılır ve sonra dinlenilir. Genel olarak, dinlenme sürenizin, çalışma aralığınızla aynı olmasını ve kondisyonunuz arttıkça kısalması tavsiye edilir. Strong nation grup egzersizlerini sayfamızdan inceleyebilir size en uygun saatte Vamos tesisimize gelerek antrenmanınızı yapabilirsiniz.

Left Menu Icon