Pound Fit Bateri İle Pilates ve Kardiyo Egzersizleri | Vamos
Sizi Arayalım!

Pound Fit

Anasayfa » Grup Egzersizleri » Pound Fit
Pound Fit

POUND FIT

Son yılların en yaratıcı fitness antrenmanlarından biri olan Pound Fit, yüksek tempolu bir grup çalışması olarak tanımlanabilir. Los Angeles’ta yaşayan iki kadın bateristin davul çalma hareketinden esinlenerek tasarladığı egzersiz çeşidi, vücudu canlı ve zinde tutmanın en eğlenceli yollarından biri. Yağ yakımı ve kalori harcama hızını maksimuma çıkartan farklı egzersizlerin bir bileşeni olan Pound Fit antrenmanının en önemli özelliği kondisyon sağlamasıdır.

Kondisyon – Kondisyon Nedir? Neden Önemlidir?

En basit anlamıyla kondisyon, herhangi bir iş için kişinin yeterli kapasiteye sahip olması demektir. Özellikle spor dalları için kullanılan kondisyon, kişinin yaptığı antrenman için fiziksel ve psikolojik olarak yeterli olması anlamına gelir. Herhangi bir branş için yeterli kondisyona sahip olmak, özel bir disiplin ve düzenli çalışma gerektirir. Kondisyon geliştirilmesi gereken spor dalının gerektirdiği psikolojik ve fiziksel şartlar, dayanıklılık, güç, çeviklik gibi faktörler oldukça önemlidir.

Yaptığınız spor ya da antrenmanda başarılı olabilmek ya da yokuş çıkmak, merdiven kullanmak gibi günlük aktiviteleri kolayca yapabilmek için kondisyon önemlidir. Kondisyonun güçlü olması kişinin günlük yaşamdaki ve uğraştığı spor dalındaki performansını artırır. Kişinin kas gücü ve kandaki oksijen kapasitesi, kondisyonu belirleyen en önemli iki faktördür. Kaslarınızın gelişmesini sağlayan kuvvet antrenmanları ve kan oksijen kapasitesini artıran kardiyo egzersizleri ile kondisyonunuzu artırabilir, ilgilendiğiniz spor dalı ve yaşamsal faaliyetleriniz için gerekli eforu kolayca elde edebilirsiniz. Kondisyonunuzu artırmak için Pound Fit antrenmanlarını deneyebilirsiniz.

Kardiyo ve Kuvvet Antrenmanı Nedir?

Kondisyonun güçlenmesi, kas oluşumu ve yağ dokusu kaybının sağlanması için kardiyo ve kuvvet antrenmanı klasik bir antrenman kombinasyonudur. Güçlü bir fitness çalışması her iki antrenman çeşidini de bünyesinde barındırır. İki antrenman çeşidi de vücuda faydalıdır, her ikisi de kasların güçlenmesine yardımcıdır, ancak iki antrenman türü birbirinden oldukça farklıdır. Kardiyo, kalp ve kan damarlarından oluşan vücut dolaşım sistemini güçlendiren dayanıklılık egzersizi, kardiyovasküler egzersizin kısaltmasıdır.

Koşu, bisiklet, tenis, zumba, dans, aerobik, spinning gibi kalp atım hızını artıran fiziksel aktiviteler kardiyo hareketleri olarak tanımlanabilir. Kas gücünü artırmak, anaerobik dayanıklılığı sağlamak ve kas tonusu geliştirmek için direnç kullanılarak yapılan egzersizlerden oluşan aktivite çeşidi kuvvet antrenmanı olarak tanımlanır. Ağırlık çalışmaları, şınav ve mekik gibi kas güçlendirici hareketler, pilatesin egzersizleri ve yoga hareketleri kuvvet antrenmanının vazgeçilmez bileşenleridir. Kardiyonun basitçe yağ yaktığı ve kuvvet antrenmanının sadece kas geliştirdiği yaygın bir yanılgıdır. Gerçekte, her iki egzersiz biçimi de çok sayıda fayda sağlar ve herkesin; yaşı, cinsiyeti, fitness hedefleri ne olursa olsun her ikisini de düzenli olarak yapması çok faydalıdır.

Pound Fit Hangi Egzersizlerden Oluşuyor?

Kardiyo programı ve kuvvet antrenmanlarını bir araya getiren Pound Fit; dans, aerobik, zumba ile yoga ve pilates hareketleri içerir. Ancak bu hareketlerin birleşimi alışılmışın dışındadır. Hip-Hop’tan Rock and Roll’a ve pop müziğe kadar farklı müzikler eşliğinde yapılan Pund Fit, eğlenceli olduğu kadar yüksek kalori harcatması ile de öne çıkar. Yağ yakımını maksimum düzeye ulaştıran farklı egzersizlerle davul çalma figürlerini bir araya getiren kardiyo programı, yoga ve pilates duruşları ile sıra dışı bir antrenmana dönüşür.

Pound Fit için özel olarak tasarlanan Ripstix adı verilen davul bagetleri ile keyifli bir antrenman sunar. Yağ yakımı konusunda oldukça etkili olan Pound Fit, formunu korumak ve kas gelişimini desteklemek isteyenler için mükemmel bir seçimdir. Her yaş ve her fitnness seviyesi için uygun olan antrenman programı ile sadece ideal vücut ölçülerine sahip bir bedene sahip olmakla kalmaz aynı zamanda günün tüm yorgunluğu ve stresinden kurtularak kendi ritminizi bulabilirsiniz. 

Left Menu Icon