Reformer (Aletli) Pilates
Sizi Arayalım!

Reformer (Aletli) Pilates

Anasayfa » Aktiviteler » Reformer (Aletli) Pilates
Pilates Reformer

Reformer (Aletli) Pilates

Reformer Pilates Nedir?

Reformer (aletli) pilates, özel tasarlanmış bir ekipman yardımıyla yapılan egzersizlerden oluşur ve pilates matı ile yapılan egzersizlerden farklı bir içeriğe sahiptir. Aletli pilates egzersizleri; oturarak, ayakta, kayışları çekerek, ayak çubuğunu iterek, baş aşağı, yana doğru ve daha birçok şekilde yapılabilir. Omurga ve iskelet sağlığı için oldukça faydalı olan bu egzersizler; konsantrasyon, stabilizasyon ve nefes kontrolü için size yardımcı olur.

Reformer Pilatesin Faydaları

Reformer (aletli) pilates genel olarak; vücudun esnemesini sağlayan, tüm kas gruplarını harekete geçiren ve yağ yakımını kolaylaştıran hareketlerden oluşur. Sağladığı birçok fayda ile de birçok amaca hizmet eder.

Peki bunlar nelerdir? Sıralayalım o halde!

 1. Reformer pilates, duruş bozukluğunu düzeltir; doğru duruş ve esneklik kazandırır.
 2. Kas kuvvetini artıran hareketler ile kas sisteminin gelişmesine ve direnç kazanmasına yardımcı olur.
 3. Özellikle belirli bir bölge üzerine yoğunlaşmak istendiğinde, bölgesel egzersiz yapabilme imkanı sunar; bölgesel sıkılaşma sağlar.
 4. Alet destekli egzersizleri ile eklemlere daha az yük binmesini sağlar.
 5. Tüm kas gruplarını harekete geçiren egzersizler, kan dolaşımını hızlandırır. Böylelikle yağ yakımı artar.
 6. Egzersizlerin alet desteği ile yapılması sayesinde, uygulama kolaylığı sunar.
 7. Doğum sonrası karın sarkıklığı gibi karın bölgesi şikayetleri için özellikle tercih edilmektedir. Alt karın kaslarını geliştiren bölgesel hareketler ile vücudu sıkılaştırarak şekillenmesini sağlar.
 8. Reformer pilates, omurga kaslarını çalıştıran hareketleri ile duruş bozukluğunu düzeltir.
 9. Tüm kasları çalıştıran hareketler, sakatlanma riskini en aza indirir. Bu sebeple sporcular tarafından özellikle tercih edilmektedir.
 10. Esnemeye ve kas gelişimine dayalı egzersizleri ile boyun ve bel fıtığı gibi rahatsızlıklara karşı etkilidir.
 11. Her reformer pilates hareketi nefesle desteklendiği için doğru nefes almayı öğretir.
 12. Tüm kas sistemini aynı anda çalıştırdığı için vücudun orantılı bir şekilde şekle girmesine yardımcı olur.
 13. Bölgesel bel ve karın hareketlerine ağırlık verildiğinde, kısa sürede güçlü bir görünüm elde edilmesini sağlar.
 14. Vücudun kas sistemine doğrudan etkisi ile kişinin dayanıklılığını ve direncini artırır.
 15. Reformer (aletli) pilatesin düzenli bir şekilde sürdürülmesi, konsantrasyon yeteneğini de artırır. Kişinin daha konsantre ve odaklı çalışmasını sağlar.
 16. Kan dolaşımını hızlandıran egzersizleri ile stresin azalmasına etki eder. Kan dolaşımı sebebiyle açığa çıkabilecek hastalıkları engeller.

Reformer Pilates Zayıflamaya Yardımcı Olur Mu?

Kişisel hedeflere uygun geliştirilebilen programlar ile reformer (aletli) pilates, hem sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenler hem de sadece sıkılaşmak ve direncini artırmak isteyenler için hedefe daha kolay ulaşma imkanı sunar. Vücudu şekle sokmanın yanı sıra sadece rahatlamak ve esnemek isteyenlerin de sıklıkla tercih ettiği reformer (aletli) pilates, her yaş grubuna uygun geliştirilen programları ile daha dengeli ve sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralar.

Eğer siz de, sıkı ve formda bir vücuda, dik bir duruşa, güçlenmeye ve esnemeye ihtiyaç duyuyorsanız, Vamos’un uzman eğitmenleri ile reformer (aletli) pilatesin sağlıklı dünyasını keşfedebilirsiniz! Hedeflerinize yönelik en doğru adımı atmak ve reformer pilatese başlamak için bizimle iletişime geçebilir, reformer pilates fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Left Menu Icon