Personal Training & Personal Trainer | Vamos
Sizi Arayalım!

Personal Training

Anasayfa » Aktiviteler » Personal Training
Personal Training

PERSONAL TRAINING

Personal Training Nedir?

Profesyonel eğitmen – Personal Trainer – eşliğinde kişiye özel uygulanan egzersiz programları bütünüdür. Kişiye özel antrenman olarak tanımlanan bu süreçte sporculara personal trainer yardımcı olur. Sporcunun gereksinimlerine göre bir yol haritası çizilir. Bu süreçte sporcunun yaşam şekli, beslenme alışkanlıkları, sağlık durumu, hedefleri ve benzer pek çok unsur etkilidir. Personal training kapsamında hedef sporun niteliğini artırmak ve yoğunlaşılan konuyu en iyi seviyede öğrenerek maksimum verime ulaşmaktır.

Personal Trainer Nedir?

Personal trainer, kişiye özel antrenman sürecinde sporcuyu yönlendiren kişidir. Tüm spor aktiviteleri boyunca her türlü ölçüm ve testlerin takibini gerçekleştirir. Bu sayede yapılan aktivitenin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlar. Sporcunun istediği forma kavuşabilmesi, antrenman programının nitelikli olmasına bağlıdır. Kişisel antrenör düzen, disiplin ve sağlık ekseninde antrenman programları hazırlar. Sağlıklı ve istenilen forma ulaşmak için en mükemmel rotayı çizerek sporcunun hedeflerine kavuşmasını kolaylaştırır. Böylelikle kendi başınıza veya haftalık ders programı eşliğinde spor yaparken çok daha etkin ve yetkin hissedeceksiniz.

Personal Trainer ile Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

 • Personal trainer ile çalışmak daha sistematik bir çalışma süreci sağlanır. Etkin bir yol haritası çizilir ve ona göre ilerlenir.
 • Disiplin ve motivasyon harmanlandığı için aksaklık ve ihmal gibi negatif unsurlar önlenir.
 • Yaşam boyu algılanabilecek günlük rutinler belirlenir ve daha iyi konsantrasyon sağlanır.
 • Aktivitelere ek olarak dengeli ve nitelikli bir beslenme listesi hazırlanır. Bu listeye sadık kalan sporcu, hedefine hızlı adımlarla ilerler.
 • Monoton bir salon egzersizi yerine planlı, programlı, yararlı ve eğlenceli bir egzersiz süreci gerçekleştirilir.
 • Özel fitness eğitmeni, aktiviteler boyunca test ve ölçümlerin takibini gerçekleştirerek hareketlerin en doğru şekilde yapılmasını sağlar.
 • Bilinçli yapılan spor, sakatlanmaları önler. Dolayısıyla personal trainer ile yapılan çalışma direkt olarak sağlığı da kapsar.
 • Bir personal trainer ile çalışılmadığı zaman motivasyonu yüksek tutmak oldukça zordur. Personal training sayesinde ise süreklilik sağlanır ve sporu ihmal etmek engellenmiş olur.
 • Personal training kursu, sporcunun potansiyelinin maksimum düzeyde açığa çıkması üzerine kuruludur. Kişinin sakatlamadan kendini zorlamasını mümkün kılar.
 • Kişiye özel bir program sayesinde mevcut durumu, gelişim sürecini, eksikleri ve artıları görmek kolaylaşır.
 • Personal trainer deneyimleri ve gözlemleri ile harmanladığı verileri size özel bir programa dönüştürür. Bu sayede sadece bedenen değil yaşam stili olarak da yeni şeyler öğrenilir.
 • Beslenme programı ile antrenman programı birbirini tamamlamış olur. Bu ikisi birlikte ilerlediği zaman başarı kaçınılmaz hale gelir.
 • Haftalık ders programı ile birleştirildiğinde hem spora olan bağlılığınız hem de sonuçlar çok daha hızlı olacaktır.

Personal Trainer Ne Yapar?

Personal trainer, sporcuların antrenmana bakış açısını büyük ölçüde değiştirir. Onun sporcuyu yönlendirme kabiliyeti, sporcunun kendi potansiyelini keşfetmesini sağlar. Bu da yapılan antrenmanın daha etkin bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur. Personal trainer, sporcunun hedeflerine hızlı ve sağlıklı bir şekilde ulaşmasına destek olan kişidir. Alanında uzman olduğu için profesyonel bakış açısı ile doğru yönlendirmelerde bulunarak sakatlanmaların önüne geçer.

Kilo vermek, sağlıklı bir yaşama kavuşmak ve çok daha fazlası… Hedefiniz hangisi olursa olsun profesyonel personal trainer kadromuz yanınızda! Şimdi hedefinize doğru bir adım atın, Vamos Sports Complex deneyiminin ayrıcalığını yaşayın.

Left Menu Icon