Özel Yüzme Dersleri | Vamos
Sizi Arayalım!

Özel Yüzme Dersleri

Anasayfa » Aktiviteler » Özel Yüzme Dersleri

ÖZEL YÜZME DERSLERİ

Yüzme Dersi Nasıl Alınır?

Yüzme, bireysellik arz eden ve keyifle gerçekleştirilen bir spor türüdür. Etkili bir spor antrenmanı olmasının yanı sıra hem fiziksel hem de psikolojik anlamda tedavi edici özellikler barındırır. Yüzme dersi ise bu noktada devreye girerek bu sporun doğru bir şekilde öğrenilmesini sağlar. Suyun tedavi etkisi sayesinde sağlıklı bir yaşam rotası çizilir. Siz de kelebek yüzme ve kurbağalama yüzme stilleri de dahil olmak üzere her seviyeden yüzme dersi almak için Vamos Sports Complex’e başvurabilirsiniz! Uzman bir eğitmen eşliğinde yüzmeyi güvenli ve eğlenceli bir biçimde öğrenmek mümkündür. Edinilen bilgiler ise yaşam boyu hayat kurtarıcı özelliğe sahip olabilir. Yüzme deneyimi günümüz koşullarında oldukça faydalı ve değerli bir pratiktir.

Yüzme Nasıl Öğrenilir?

Havuzda yüzme öğrenmek denizde öğrenmekten daha kolaydır. Kişi kendisini güvende hisseder ve bu sayede hızla gelişim gösterir. Tutunabileceğiniz merdiven ve trabzanların yanı sıra uzman eğitmeninizin dikkati daima sizin üstünüzdedir. Yüzme kuralları öğrenme sürecinde mühim olan rahat ve sakin hissetmektir. Havuza ilk girişte merdivene veya trabzanlara tutunmak güvende hissetmeyi kolaylaştırır. Ardından eğitmenin yönergelerine uyarak minik yüzme darbeleriyle pratik yapılır.

Tek başınıza yüzmeye başlamadan önce eğitmeninizin yönlendirmesine izin vermeniz kendinize olan güveninizi kazanmanızı sağlar. Fiziksel koordinasyonun yanı sıra doğru nefes alıp vermek de önemlidir. Hızlı nefes alıp vermek hızlıca yorulmaya yol açar. Her yüzme stilinin kendine özel bir nefes alıp verme tekniği vardır. Yüzme nefes teknikleri eğitmen tavsiyeleriyle uygulandığında kısa sürede ilerlemek ve akciğerlerin kapasitesini geliştirmek kolaylaşır.

Yüzme Hangi Kasları Çalıştırır?

Yüzme sporunun kasları çalıştırması için doğru şekilde uygulanması gerekir. Bu sayede omuz, sırt, bacak, göğüs, kalça ve karın bölgesindeki pek çok kasın çalışması mümkün olur. Omuz kası çalıştığında hem boyun ağrıları azalır hem de daha güçlü omuzlar elde edilir. Sırt bölgesi ise sırtüstü yüzme stilinde en çok çalışan kaslar arasındadır. Serbest stil yüzme ile göğüs bölgesindeki kaslar daha sık çalışır. Kurbağalama stilinde ön üst bacak bölgesi harekete geçirilir. Hem iç hem de dış bacak kasları çalışmış olur. Yüzme kalça ve karın bölgesini de çalıştırırken kalori yakmayı ve fit kalmayı kolaylaştırır.

Yüzme Vücudu Nasıl Şekillendirir?

Yüzme, harika bir kardiyovasküler çalışma biçimidir. Pek çok insan yüzme kursu ile bu spora küçük yaşlarda severek başlar. Ancak yaş, bu spor için hiçbir zaman bir limit değildir. Her yaştan kişi, spora gönül verdiği sürece, bu sporu keyifle gerçekleştirebilir. Yüzme stilleri ve yüzme teknikleri bacaklardan ziyade üst vücuda dayanan bir direnç aktivitesidir. Dolayısıyla yüzme sporu vücudun şekillenmesi için harika bir tercih olabilir. Bu süreçte mevsimsel koşullara göre kapalı havuz ve açık havuz tercih edilebilir.

Yüzme sporunda kas kütlesinin büyük bir kısmı çalışmış olur. Diz veya ayak bileği gibi noktaları rehabilite etmek için de oldukça etkilidir. Yüzme havuzu üyeliği yaparak uzman eğitmenler eşliğinde özel yüzme dersleri almak vücudun şekillendirilmesine önemli ölçüde katkı sağlar. Hem fit bir görünüme hem de sağlıklı bir yaşam biçimine sahip olmak bu şekilde mümkün hale gelir. Direnç atletleri arasında estetik açıdan en ideal fiziğe sahip olanlar yüzücülerdir.

Başlangıç seviyesinden itibaren ileri seviye kelebek yüzme ve kurbağalama yüzme gibi teknikler de dahil olmak üzere; uzman eğitmenler ile kişiye özel yüzme dersi ve başarı odaklı yüzme teknikleri Vamos Sports Complex’te! Yüzme öğrenmeye hemen başlayın, Temiz Havuz Sertifikalı yarı olimpik kapalı havuz ve açık havuz seçeneği sayesinde eğlenceli su deneyiminin mutluluğunu yaşayın.

Left Menu Icon