Kick Boks - Ankara Kick Boks | Vamos
Sizi Arayalım!

Kickbox

Anasayfa » Aktiviteler » Kickbox
Kickbox

KICK BOKS

Kick Boks Nedir?

Kick Boks, uzak doğu sporlarının harmanlanmasıyla oluşmuş bir savunma sporudur. Güç ve tecrübe ekseninde gerçekleşen bu spor, iki rakip arasında gerçekleştirilir. Bu yönüyle sadece savunma sporu değil, aynı zamanda yarışma sporudur. Bireysel ve takım sporları grubuna dahildir. Boks kursu dersleri alırken kask, eldiven ve dişlik gibi boks malzemeleri kullanılır. İyi bir kondisyon ve dayanıklılık sağlamaya yardımcı olur. Eğitmenlerin yönergelerini uygulamak uzun vadede başarılı sonuçlar almayı kolaylaştırır. Yaşamın stresinden arınmak ve deşarj olmak için oldukça etkili bir spor türüdür.

Kick Boks Zayıflatır mı?

Kick Boks dünya üzerinde oldukça yaygın olan ve orta yaş grubunun da keyifle yapabildiği bir spor türüdür. Kick Boks yoğun hareket ve antrenman içerdiği için kilo vermeyi kolaylaştırır. Ayrıca fit kalmaya ve vücut direncini korumaya da yardımcı olur. Kick Boks öğrenmek kişide koordinasyon becerisini geliştirir ve özgüven duygusunu artırır. Kick Boks faydaları sayesinde kilo vermeye başlayan kişinin hayat kalitesi artar. Sağlıklı bir şekilde sevdikleriyle vakit geçirmesi kolaylaşır.

Kick Boks aerobik özelliği fazla olan bir spor türüdür. Boks antrenman programı sayesinde kişiler yüksek kalori harcar. Sporun etki etme oranı sporcunun genetik yapısı, psikomotor öğrenme yetenekleri ve psikolojik faktörleri gibi unsurlarla netleşir. Kick boks hareketleri ile sporu hayat rutinine dahil etmek ideal kiloya ulaşmayı sağlar. Fit kalmak ise ideal kilonun korunmasıdır. Kick Boks ile uğraşmak beslenmeye ve yaşam stiline de olumlu etkiler sunacağı için hedeflenen kiloya ulaşmayı kolaylaştırır.

Boks Nasıl Yapılır?

Kick Boks kuralları şu şekildedir:

  • Tam temaslı bir spor olduğu için adil bir dövüş sağlamak büyük önem taşır. Kişi, kendisiyle aynı ağırlık kategorisine sahip birisiyle yarışmalıdır.
  • Boks hakem talimatları ile gerçekleşir. İlk talimat sonrası iki sporcu da eldivene dokunur ve dövüş başlamış olur.
  • Her raunt ortalama 3 dakika sürer ve rauntlar arasında 1 dakikalık mola verilir.
  • Her iki sporcu da yumruk ve tekme yoluyla rakibini nakavt etmeye çalışır. Sporcular bunu başaramadığı zaman maçın galibi hakem kararı sonucu elde edilen puanlarla belli olur.
  • Her iki sporcu aynı puana sahipse maç berabere bitmiş sayılır.

Kick Boks Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Kick Boks sabır ve konsantrasyon ister. 6-8 ay gibi bir zaman aralığında temel seviyede hareketleri öğrenmek mümkündür. Sonrasında bunları uygulayabilmek için daha hızlı yapabilmeye odaklanmak gerekir. Bunun yolu ise yorulmadan uzun süre tekrar edebilmekten geçer. Antrenman devamlılığının yanı sıra beslenme ve hayat stili gibi durumlar da doğrudan etkilidir.

Kişinin yaşı kaç olursa olsun Kick Boks yapmaya başlayabilir. Bu spor psikolojik ve fiziki özelliklerin dışında emeğin ve konsantrasyonun ürünüdür. İşe bir ucundan başlamak daima başlanan noktadan çok daha iyi olmayı sağlar. Mühim olan devamlılığı korumaktır. Hareketleri öğrendikten sonra zamana yaymak reflekslerin gelişmesini ve hedeflere başarıyla ulaşılmasını sağlar.

Profesyonel Vamos eğitmenleri ile en etkili Kick Boks tekniklerini öğrenmeye ne dersiniz? Vücudunuzun tüm kaslarını çalıştıran ve yüksek kalori yakmanıza olanak tanıyan bu keyifli spor size çok iyi gelecek!

Left Menu Icon