Grup Egzersizleri ve Dersleri | Vamos
Sizi Arayalım!

Grup Egzersizleri

Anasayfa » Aktiviteler » Grup Egzersizleri
Grup Egzersizleri

GRUP EGZERSİZLERİ

Grup Dersi Nedir?

Spor yapma sürecinde pek çok alternatif arasından kişiye en ideal olanın belirlenmesi gerekir. Grup dersi, kendi kendine veya kişisel eğitmen ile çalışmak yerine grup halinde spor yapmayı tercih eden kişilerle gerçekleştirilir. Grup dersleri, egzersiz alışkanlığı oluşturma konusunda en etkili yöntemlerden biri olarak kabul edilir. Bu sistem sayesinde egzersiz yapmak keyifli bir aktiviteye dönüşür. Grup dersleri yelpazesinde pek çok aktivite seçeneği mevcuttur.

Grup Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Grup egzersizleri belli bir grup ile birlikte eğitmen eşliğinde gerçekleştirilir. Grup egzersizleri uyumluluk ve sorumluluk bilincinin gelişmesine yardımcı olur. Ayrıca enerjiyi artırırken motivasyonu da besler. Fitness tesislerinde uygulanan bu sistem sporcuların heyecanını ve motivasyonunu önemli ölçüde yükseltir. Grup egzersizleri farklı kişilerle aynı anda gerçekleştirildiği için zamanlamaya uymak önem taşır. Sporcuların eğitmen yönlendirmelerine uyması ve grubun geri kalanı ile pratik antrenman sinerjisi sağlaması gerekir.

Grup Egzersizlerinin Faydaları Nelerdir?

 • Daha etkili bir antrenman yapılmasını sağlar. Kişi tek başına spor yaparken gereğinden uzun dinlenme araları verebilir. Grup derslerinde ise süreyi ve şiddeti eğitmen belirler. Bu nedenle antrenman daha etkili bir boyut kazanır.
 • Spor konusunda planlama yapmanı gerektirmez. Çünkü grup dersleri donanımlı eğitmenler tarafından verilir. Tüm egzersizler doğru sırayla ve uygun şekilde gösterilerek gerçekleştirilir.
 • Zaman disiplini kazandırır. Grup dersleri ortak bir egzersiz yöntemi olduğu için belirlenen ders saatinde aktiviteye dahil olmak gerekir. Bu hem zaman bilinci kazandırır hem de spor devamlılığını düzene oturtur.
 • Grup dersleri son derece eğlencelidir. Derse katılan kişilerle birlikte eğlenmek, gülmek, terlemek ve gelişim kaydetmek sosyallik duygularını da harekete geçirir. Bu da daha iyi zaman geçirmeyi ve aktiviteyi tekrarlama isteğinin artmasını kolaylaştırır.
 • Grup dersleri motivasyonu düşük kişiler için oldukça faydalıdır. Bireysel performanslarında çabuk sıkılan veya erken pes eden kişiler, grup dersleri sayesinde tüm bu olumsuz performans unsurlarının üstesinden gelebilir.
 • Grup dersleri gücü, kondisyonu, esnekliği ve dengeyi artırır. Ayrıca stres seviyesini azaltarak kişinin kendisini yenilenmiş hissetmesine yardımcı olur.
 • Grup dersleri temponun yüksek olduğu keyifli aktivitelerdir. Bu yönü ile eğlenerek kalori yakmayı kolaylaştırır.

Grup Halinde Yapılan Egzersizler Nelerdir?

 • Pilates: Hareketsiz kalmış vücutlar için ideal egzersizleri barındırır. Pilates grup dersleri ile hem eğlenceli zaman geçirilir hem de reformer aletleri ile sakatlanma riski minimuma indirilir.
 • Yoga: Grup yoga her ders için belirlenen temaya uygun ilerler ve grup seviyesi gözetilir. Yoga grup dersi Hatha, Vinyasa ve Yin Yoga çalışmalarının farklı kombinasyonları ile gerçekleştirilir.
 • Zumba: Yapılması en keyifli grup egzersizlerinden biridir. Zumba grup dersleri, dans deneyimi veya becerisi gerektirmez.
 • Aletli pilates: Postür bozukluklarını düzeltir ve hedeflere ulaşmayı sağlar. Bedensel değişimde etkili bir grup egzersizidir.
 • Fitness: İçsel kuvveti keşfetmeyi sağlar ve fiziksel dayanıklılığı artırır. Fitness grup dersleri yüksek motivasyon ile gerçekleştirilir.

Her biri birbirinden eğlenceli ve dinamik olan grup egzersizleri, Vamos Sports Complex’te sizleri bekliyor! Grup ders içerikleriyle stresinizi atarken planlı ve motive bir şekilde ilerlemenin mutluluğunu yaşayın.

Left Menu Icon